Jaunumi Aktualitātes

Daugavas Biznesa Centrs - kravas auto remonts un apkope

5 pazīmes, kas liecina, ka ir nepieciešamas jaunas bremzes

publicēts: 16.02.2021

Lai brauciens ar mašīnu būtu drošs ir jānoskaidro vai bremzes un bremžu sistēma darbojas bez tehniskām problēmām. Gandrīz visi braucēji apzinās, ka bremzes transporta līdzeklim ir svarīga sastāvdaļa, toties, ne visi no šiem cilvēkiem zina, kā notiekt bremžu defektus. Šajā rakstā tiks minētas galvenās pazīmes, kas nosaka, ka bremžu sistēmā ir radušās problēmas. Proti, ja kāda no šīm minētajām problēmām ir Tavai mašīnai, ar steigu ir nepieciešams vērsties pie sertificēta speciālista, kā piemēram kravas servisā – DBCauto.

Kā pirmā problēmu apskatīsim – plānus bremžu klučus. Ir nepieciešams apskatīties bremžu kluču platumu starp diskiem. Bremžu kluča platumam, kurš atrodas virspusē, spiežoties pret metāla rotoru, ir jābūt vismaz 64 mm. Ja ir mazāk par šo platumu, tad ir nepieciešams doties uz servisu nomainīt tos, jo braucot ar šādiem bremžu klučiem var tikt sabojāts rotors – atslēdzas bremzes.

Skaļi trokšņi bremžu apvidū var liecināt par bremžu problēmām. Apstājoties pie stop zīmes vai luksofora, pagrieziet klusāk mūziku – tas var palīdzēt novērot čīkstoņas skaņas bremžu apvidū. Šī skaņa rodas nodilstot bremžu diskiem, jo rūpnīcas iestrādā metāla loksni bremžu diskā, lai bremžu diskiem paliekot par plānu, sāktu rasties šī čīkstoņas skaņa. Dzirdot šo čīkstoņas skaņu ir nepieciešams vērsties pie speciālista. Toties, ja šī čīkstoņa nav dzirdēta skaļās mūzikas dēļ, tad nākamā skaņa būs slīpēšanas skaņa.. Ja bremžu pedālis vibrē, tas nozīmē, ka bremžu disks ir nodilis. Braukt ar šādu mašīnu ir bīstami, šādā situācijā nepieciešams vērsties pie speciālista.

Brīdinājuma gaismas arī var liecināt par bremžu problēmām. Neievērojot šīs brīdinājuma gaismas, pastāv iespēja apdraudēt savu un apkārtējo cilvēku drošību, vai pat dzīvību. Nepietiekams daudzumus bremžu šķidruma var parādīties kā brīdinājums automašīnas panelī. Šis brīdinājums parādas, ja sistēmā ir neliela notece. Šo problēmu var atrisināt lēti un ātri, bet, ja šo problēmu nenovērš savlaicīgi stāvoklī automašīnas bremzes var pārstāt strādāt.

Vaļīgs pedālis arī var liecināt par bremžu sistēmas problēmām. Ja bremžu pedāli var piespiest daudz vieglāk kā parasti, tas liecina par to, ka ir bremžu šķidruma noplūde vai iekļuvis gaiss bremžu caurulēs. Abos gadījumos ir nepieciešams pārbaudīt bremžu sistēmu pie speciālista. Var gadīties tā, ka bremžu pedālis ir vaļīgs tikai uz neilgu laiku, šajā gadījumā arī ir jāpārbauda bremžu sistēma pie speciālista.

Neparasta vibrācija var liecināt par bremžu sistēmas problēmām. Ne vienmēr vibrācija mašīnā nozīmē mašīnas tehniskas problēmas, lai gan, ja tiek spiestas bremzes un tikai tad ir vibrācija, iespējams, var būt lielas bremžu sistēmas problēmas. Šajā situācijā ir problēmas ar rotoru, kas, iespējams, ir salocīts vai nepareizi izlīdzināts. Vēl var būt, ka vadošās tapas ir sausas vai arī nodiluši bremžu kluči. Jebkurā gadījumā, tad ir jāvēršas pie speciālista.

Šīs un citas problēmas mēs risinām DBCauto servisā, mūsu speciālisti konsultēs Jūs un palīdzēs atrisināt visas kravas automašīnas, smagā transporta, piekabju, lauksaimniecības tehnikas problēmas, pieraksties mūsu mājaslapā vai arī zvani pa tālruni – +371 27807999.

Kontakti, lokācija

Jums atbildēs dbc profesionāļi
Rihards Mesijs
Kravas auto servisa vadītājs
Inese Bernāne
Galvenā grāmatvede

Mob. tel: +371 27807999

E-mail: auto@dbcauto.lv

SIA Daugavas Biznesa Centrs

Juridiskā adrese: Mazjumpravas iela 24, Rīga, Latvija

Vienotais reģ. nr: 50003339941

PVN reģ. nr: LV50003339941

Konts: LV73OKOY0005100039507

OP Corporate Bank plc filiāle Latvijā. SWIFT kods: OKOYLV2X

Daugavas Biznesa Centrs

Mazjumpravas ielā 24, Rīga, Latvija

LV-1063

Whatsapp
Zvanīt